Zaproszenie


Radosław Waszkiewicz

Drogie Duże Rodziny,

Jubileuszowy X Zjazd Dużych Rodzin i jednocześnie 15 – lecie istnienia naszego Stowarzyszenia – to powody, dla których spotykamy się w tym roku w mieście wyjątkowym, w Wadowicach. Podobnie jak w dwóch poprzednich latach, tak i tym razem przygotowania do Zjazdu nie obyły się bez przeszkód. Sytuacja za naszą wschodnią granicą znacznie wpłynęła na sposób myślenia o naszym tegorocznym spotkaniu i miała wpływ na podejmowane decyzje dotyczące jego organizacji. Stąd też jego nietypowy charakter – zdecydowaliśmy bowiem przyjąć na Zjazd osoby z Ukrainy, które od jakiegoś już czasu mieszkają w naszym kraju, ale przede wszystkim w naszych rodzinach. Wielu z nas otworzyło dla nich swoje serca i domy.

A dom, to takie miejsce, w którym dzielimy się tym, co mamy najlepszego. Gdzie mieszkają nasi najbliżsi, gdzie chcielibyśmy czuć się bezpiecznie. To miejsce, do którego chce się wracać, za którym się tęskni. Zapragnęliśmy, by ta prawda wybrzmiała w naszym tegorocznym haśle Zjazdu Dużych Rodzin: „Nie lękajcie się. Jest rodzina!”. W świecie, który niesie ze sobą wiele niepokojów, na które nie mamy wpływu, z którymi musimy się zmagać, to właśnie rodzina jest ostoją, azylem – miejscem, gdzie nie ma strachu, głodu, zimna i wojny. A jeśli nawet bywa, że dzieją się w niej rzeczy trudne, to mamy przecież siebie nawzajem i jedyna walka, jakiej chcemy, to walka o nas, o dobro nasze i naszych dzieci, o ich przyszłość, o lepszy świat.

Życzę nam wszystkim, żyjącym w rodzinach, budowania domów pełnych ciepła i miłości.

 

Radosław Waszkiewicz

Prezes Zarządu Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus"

 

  

Wszystkie drogi prowadzą do domu, a tym domem są właśnie Wadowice! Rodzinne miasto Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II będzie tegorocznym gospodarzem jubileuszowego X Zjazdu Dużych Rodzin. Na trzy dni od 1 do 3 lipca Wadowice będą domem dla tysiąca niezwykłych osób. Zapraszam wszystkich serdecznie do udziału w tym wydarzeniu i do rozgoszczenia się w mieście papieskim. Karol Wojtyła w Wadowicach spędził pierwsze 18 lat życia. Jak sam powiedział, tu w tym mieście w Wadowicach wszystko się zaczęło! Zapraszamy do Wadowic – miasta, w którym możemy spacerować śladami Świętego! Naszą perełką jest nowoczesne Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Jego sercem jest mieszkanie Wojtyłów, gdzie urodził się przyszły papież.

W rodzinnym mieście znajdziemy wiele miejsc, nie tylko związanych z Karolem Wojtyłą, ale również pamiętających Jego czasy! Najważniejsze z nich prezentuje Szlak Karola Wojtyły, który prowadzi nas ścieżkami papieża. Na trasie znajdziemy m.in. dom rodzinny, kościół gdzie przyjął wszystkie swoje pierwsze sakramenty oraz szkołę, w której zdał maturę. Na szlaku jest również „ta” cukiernia, gdzie odbywały się słynne zawody w jedzeniu kremówek wspominane przez Jana Pawła II. Po wiedeńskiej kawiarni pozostał dziś tylko budynek, jednak samo ciastko przetrwało w tradycji kulinarnej i można je zjeść w każdej wadowickiej cukierni. Wadowice to również piękny Park Miejski, urokliwe Bulwary nad Skawą, to wiele szlaków pieszych i rowerowych. W naszym mieście czas można spędzać zarówno leniwie jak i bardzo aktywnie. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, a my zrobimy wszystko, by zaproszeni goście czuli się jak u siebie w domu.

Bartosz Kaliński

Burmistrz Wadowic

Aplikacja KDR

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1 procent
Newsletter