Warsztaty dla uczestników Zjazdu


19 maja 2022 r.

Tradycją Zjazdów Dużych Rodzin są warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pełna oferta warsztatowa, z możliwością wyboru konkretnych propozycji, dostępna będzie w Panelu Rodziny w drugim tygodniu czerwca. 

 • Warsztaty kulinarne „Dekorowanie piernikowych serduszek”

Na warsztatach dzieci będą dekorować wcześniej przygotowane  piernikowe serduszka. Będą używać jadalnych koralików, kolorowych posypek, lukrów i pisaków cukrowych. Każdy uczestnik warsztatów będzie miał okazję stworzyć swoje niepowtarzalne piernikowe serduszko.

Grupa wiekowa: przedszkolaki + rodzic

 

 • „Komponowanie własnej biżuterii”

Na warsztatach dzieci będą miały okazję wykonać bransoletkę lub korale według swojego pomysłu. Będą używć różnej wielkości i koloru koralików, drucików i sznureczków. Każdy uczestnik warsztatów będzie miał okazję stworzyć swoją niepowtarzalną biżuterię.

Grupa wiekowa: przedszkolaki +rodzic

 

 • Warsztaty z sensoplastyki „Morskie klimaty”

Do zajęć będą wykorzystane wyłącznie bezpieczne produkty i barwniki spożywcze. Dzieci będą działały na otwartej przestrzeni, zapewniając swobodę w trakcie różnorodnych działań sensoplastycznych. Prosimy, by dzieci zabrały ze sobą wygodny strój przeznaczony do ubrudzenia się. Będziemy mieszać, sypać, zgniatać, smakować i wąchać! Serdecznie zapraszamy do legalnego brudzenia się!!! Każdy uczestnik warsztatów otrzyma pamiątkę z warsztatów.

Grupa wiekowa: przedszkolaki +rodzic

 

 • Moja pamiątka z Wadowic

Warsztaty rozpoczniemy od krótkiego wstępu dotyczącego twórczości Wowry i roli dworu Zegadłowicza w życiu kulturalnym Wadowic. Następnie uczestnicy wykonają pamiątkowe breloczki/magnesy inspirowane rzeźbą „Ptaszki” Jędrzeja Wowry (dzieci będą malować i dekorować wcześniej przygotowane ptaszki z gliny samoutwardzalnej). Dodatkowo dla najmłodszych dzieci przygotujemy kolorowankę na wzór „Pieczątek beskidzkich J. Wowry”, którą będą mogły pokolorować lub powydzierać.

Grupa wiekowa: 5-6 lat

 

 • Morskie królestwo w słoiku

Hydrożelowe kulki to idealna zabawa nie tylko dla najmłodszych. Podczas zajęć stworzymy morskie królestwo i zamkniemy je w słoiku, który każde dziecko otrzyma po zajęciach do domu. Do tego niezwykłego dzieła użyjemy plasteliny, muszelek, wstążek, bibuły, kolorowych cekinów i oczywiście hydrożeli. To nie koniec! Nie zabraknie również morskich zabaw i zawodów z użyciem kolorowych żelowych kulek. Dużą atrakcją dla najmłodszych będzie w szczególności robienie własnych gniotków z hydrożeli i balonów. Czeka nas świetna zabawa!

Grupa wiekowa: 7-9 lat

 

 • Podróże po świecie - zabawa z Klanzą

Animacja na świeżym powietrzu na imprezie wielopokoleniowej w temacie „Podróże po świecie”. Tło muzyczne, tańce integracyjne, zabawy integracyjne, zabawy z chustą animacyjną.

Grupa wiekowa: 4-10 lat

 

 • Little designers 

W ramach warsztatów uczestnicy poznają różne sposoby ozdabiania materiałów, zaprojektują własny wzór na koszulkę, opracują szablon w technice linorytu, a wykorzystując jedną z poznanych metod, stworzą koszulkę z autorskim wzorem.

Grupa wiekowa: 9-15 lat

 

 • Warsztat „Cuda z siana”

Każda osoba będzie miała okazję samodzielnie zrobić zwierzątko z siana, następnie ozdobić je i zabrać ze sobą. Dekoracje są w pełi ekologiczne. Zapewniamy bardzo miłą zabawę i ciekawe  pomysły na tworzenie nowych przedmiotów z nietypowego materiału.

Grupa wiekowa: 9+

 

 • Architektura dla dzieci

Zapraszamy na zajęcia architektoniczne dla dzieci. Podczas dwu godzinnych warsztatów zapewnimy dzieciom świetną zabawę oraz szczyptę wiedzy na temat projektowania, powstawania budynków i innych elementów architektury. Na warsztatach dzieci przygotują bryłę strukturalną z patyczków i chrupek kukurydzianych. Będą tworzyć budowle architektoniczne w bezpiecznej i pełnej zabawy formie, pysznie i kreatywnie.

Grupa wiekowa: 5-13 lat

 

 • Akrobatyka 

Warsztaty będą prowadzone przez dwukrotnego finalistę Mam Talent. W ich trakcie dzieci będą miały możliwość skosztowania akrobatyki powietrznej na kołach i szarfach, a także tradycyjnej akrobatyki. Warsztaty będą dostosowane do poziomu umiejętności uczestników, więc niezależnie od tego, czy mieliście styczność z tego typu zajęciami czy nie, na pewno sobie poradzicie i będziecie się świetnie bawić. 

Grupa wiekowa: 5-7, 8-12 lat

 

 • Warsztaty i spektakl Teatr „Uszyty”

Spektakl na podstawie książki Anny Świrszczyńskiej „Cudowna broda szacha”. Przedstawienie nawiązuje do tradycji teatru jarmarcznego, gdzie opowieść przedstawiana była wprost z wozu bądź budy jarmarcznej, a bohaterowie, czyli lalki, ukazywali się w małej przestrzeni okienka. Tu też podobnych sytuacji nie zabraknie, a wspomniany wóz stanie się niezwykłym wręcz wehikułem, który przeniesie widzów nie tylko w czasie, ale i przestrzeni geograficznej. Dynamiczna fabuła opowiadana wierszem, opatrzona muzyką stworzoną przy użyciu etnicznych instrumentów z pewnością otworzy młodym widzom pole do wyobraźni.

Grupa wiekowa: 4-10 lat

 

 • Zajęcia wokalne

Warsztaty wokalne pomogą zaznajomić się młodym uczestnikom z ogólną wiedzą na temat śpiewania, zaś zajęcia w grupie nauczą uczestników pracy i śpiewu w zespole.

Grupa wiekowa: 12-20 lat

 

 • Robimy własne MYDŁO

Warsztat bardzo kolorowy i pachnący. Uczestnicy poznają tajniki powstawania mydła. Podczas zajęć każdy uczestnik stworzy własne-niepowtarzalne mydło. Samodzielnie wybierze jaki kolor, zapach i kształt będzie posiadać jego wyrób. Pracujemy na bezpiecznej bazie oraz dodatkach do mydła.

Grupa wiekowa: 5+

 

 • Malowanie na tkaninie - ekotorba

Zajęcia zachęcające uczestników do własnej kreatywnej pracy, podczas tworzenia własnej, niepowtarzalnej ekotorby lub worko-plecaka. Każdy tworzy własny projekt malunku, po czym przenosi go na wybraną bazę do malowania farbami i pisakami do tkanin. Powstają wyjątkowe torby czy worko-plecaki, które mogą być wspaniałym dodatkiem do np. wakacyjnej przygody.

Grupa wiekowa: 7+

 

 • Artrecykling

Zajęcia uczące i zachęcające uczestników do twórczego recyklingu. Pokazujące, że z materiałów powszechnie uznanych za śmieci można stworzyć prawdziwe cuda. Z rolek po papierze toaletowym i kolorowych kartek dzieci stworzą własne projekty artystyczne.

Grupa wiekowa: 7+

 

 • Piłka nożna

Zajęcia z piłki nożnej w formie gier i zabaw, nastawione na rozwój w 3 obszarach:
- Motorycznym: sprawność ogólna, szybkość, koordynacja ruchowa
- Techniczno-taktycznym: nauka zwodów z piłką oraz zapoznanie z podstawowymi konceptami techniczno-taktycznymi w grze 1x1 oraz podstawowymi konceptami podejmowania rozumienia gry i podejmowania decyzji.
- Mentalnym: współpraca, przebojowość, kreatywność, samodzielność, odpowiedzialność

Grupa wiekowa: 10-12 lat

 

 • Zajęcia dla dzieci autystycznych

Zajęcia dla dzieci w każdym wieku ze spektrum autyzmu. Mile widziani Rodzice, choć ich obecność nieobowiązkowa na wypadek samodzielnych pociech. Przewidujemy: stworzenie własnej gry planszowej, zabawy plastyczne, zabawę w grupie. Zapewniamy również kącik do wyciszenia.

Grupa wiekowa: bez ograniczeń 

 

 •  Warsztat „Zapachy, które koją ciało i emocje”

Warsztaty wprowadzą w podstawy wspierania zdrowia dzięki olejkom eterycznym (wyciągom z ziół o działaniu leczniczym). Poznamy podstawową olejkową apteczkę, która wesprze w przeziębieniach, oparzeniach, ochroniprzed kleszczami i komarami. Nauczymy się sprzątać bez chemii i dodawać aromaty do gotowania. Poznamy korzystne oddziaływanie zapachów na emocje. Na koniec zrobimy naturalną, lawendową lub cytrusową kule do kąpieli. 

Grupa wiekowa: 18 +

 

 • Warsztaty komunikacyjne dla małżonków

Celem warsztatów jest przyjrzenie się i pogłębienie relacji w rodzinach, polepszenie umiejętności komunikacyjnych między członkami rodziny. Szczególną wagę przywiązywać będziemy do: słuchania (ćwiczymy słuch absolutny w relacjach), komunikacji niewerbalnej (mówią nie tylko usta), krytyki (jak mobilizować do zmiany zachowania), wyrażania pochwały (czyli jak skutecznie zachęcać do poprawy), rozwiązywania sytuacji konfliktowych (szansa na rozwój).

Grupa wiekowa: 18 +

 

W planach jeszcze zajęcia sportowe, wokalne, z robotyki…

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter