Polecane aktywności dodatkowe


23 maja 2022 r.

Proponowane atrakcje dodatkowe (organizowane przez Rodziny we własnym zakresie, z wyłączeniem Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II).

 

  • Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II 

Dom, w którym 18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła i spędził w nim dzieciństwo i młodość. W latach 1919 - 1938 rodzina Wojtyłów zajmowała na piętrze dwa pokoje z kuchnią. W 1984 r. powstała tu wystawa papieska udostępniona do zwiedzania. W 2010 rozpoczął się gruntowny remont budynku, w wyniku którego na potrzeby muzeum zaadaptowano nie tylko mieszkanie Wojtyłów, ale całą kamienicę. Po otwarciu w 2014 r. turyści mogą, dzięki multimedialnej ekspozycji rozmieszczonej na ponad 1000 m2 powierzchni, zapoznać się z całą drogą życiową św. Jana Pawła II. Sercem muzeum jest mieszkanie Wojtyłów, w którym Karol przyszedł na świat i przeżył 18 lat. Wewnątrz znajdują się oryginalne eksponaty związane z rodziną Wojtyłów.

Adres:

ul. Kościelna 7

34-100 Wadowice

tel. +48 33 823 35 65, 33 823 26 62

W ofercie audioprzewodnik w języku ukraińskim. 

 

 

  • Kolejka turystyczna

Wycieczka wspomnień kolejką wadowicką „Śladami Ojca Św. Jana Pawła II”. To propozycja skierowana do dzieci i młodzieży, ale również do osób dorosłych. Trasa obejmuje wszystkie miejsca w Wadowicach związane z życiem Karola Wojtyły. Podczas podróży nią, poznacie ciekawe fakty i anegdoty dotyczące życia Ojca Świętego.

Kontakt: 604 580 616 / 530 740 323

Start wycieczki: Przystanek Wadowice – parking przy ul. Emilii i Karola Wojtyłów

Cena biletów:

normalny - 18 zł, 

ulgowy - 12 zł, 

grupowy (powyżej 5 osób) - 15 zł

 

  • Apilandia

APILANDIA Interaktywne Centrum Pszczelarstwa - to miejsce, gdzie w profesjonalny sposób promuje się temat pszczół i tajniki ich życia. Ekspozycja prezentowana jest za pomocą różnych technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji oraz animacji poglądowych. Zwiedzanie pozwala na poznanie znaczenia i roli pszczół w świecie, tajników zawodu pszczelarza oraz pracy pszczoły miodnej czy tajniki powstawania miodu. 

Adres:

Klecza Dolna 148

34-124 Klecza Górna

Kontakt: tel. 33 870 64 02 wew. 57

Cena biletów:

normalny - 17 zł

ulgowy - 15 zł

 

 

  • Park Inwałd

To kompleks 5 tematycznych Parków. Tutaj odwiedzisz Paryż, przybijesz piątkę z Tyranozaurem Rexem, poznasz średniowieczne obyczaje, możesz podróżować Ciuchcią po niezwykłych krainach czy tez wędrować alejkami kwiecistego obrazu.

1. Park Miniatur "Świat Marzeń” - to niezwykłe miejsce, w którym podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk będziesz podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. Znajdziesz tu wszystkie obiekty, które szanujący się turysta wyruszający w podróż dookoła świata powinien koniecznie zobaczyć.

2. Warownia Inwałd - średniowieczny zamek i osada - na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny zajmujący teren 2,5 tys. M2, droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, czy salę tortur. Atrakcją dodatkową jest kraina ruchomych smoków - dowiemy się co Smoki jadają na śniadanie, jak różnią się wyglądem, czy mają łuski czy pióra.

3. Dinolandia - w tym parku królują dinozaury. W malowniczych plenerach Dinolandii miłośnicy tych niezwykłych stworzeń zobaczą wyjątkowy zestaw różnej wielkości figur dinozaurów, ichtiozaurów, pterozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, dzięki czemu każdy nasz Gość przeniesie się do odległej ery mezozoicznej i pozna groźnego Tyranozaura Rexa, długoszyjnego Diplodoka, Stegozaura z mózgiem wielkości orzecha włoskiego, czy też najmniejszego z dinozaurów Kompsognata.

4. Ogród Jana Pawła II - wystarczy pokonać 96 schodów, aby wejść na sam szczyt Wieży widokowej i zobaczyć niezwykły obraz namalowany za pomocą tysięcy krzewów, drzew i kwiatów. Zobacz kwitnący portret Jana Pawła II
w otoczeniu Bazyliki św. Piotra w Watykanie i bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach.

5.  Mini Zoo - w zagrodach i wolierach zobaczą Państwo wiele gatunków ptaków i zwierząt, zarówno domowych jak i dzikich. Są wśród nich osły, lama, owce kameruńskie, kozy, daniele, papużki, dzikie kaczki, emu i wiele innych. Przebywanie między zwierzętami oraz możliwość dokarmiania ich z ręki, pozostawi niezapomniane wrażenia wśród najmłodszych, jak i starszych naszych Gości. Wszystkie zwierzęta i ptaki posiadają krótkie charakterystyki, przygotowane na specjalnych tabliczkach przy ich wybiegach.

+ Lunapark - karuzele, diabelski młyn, samochodziki zderzające się, spływ dziką rzeką i zjeżdżalnie.

Adres:

ul. Wadowicka 169

34-120 Inwałd

Kontakt: 696 080 944, 33 875 73 20

https://parkminiatur.com/

 

  • Róża wiatrów

Statek Róża Wiatrów może zabrać na swój pokład nawet 60 osób, gondola Szafir do dwunastu. Rejs trwa około 45 min. Trasa wiedzie wokół jeziora, statek dociera w pobliże korony zapory oraz do ptasich wysp. Statek posiada dwa poziomy górny i dolny, w którym w czasie deszczu można się schronić.

Kontakt: 661 082 309, 693 661 307

Przystań statku znajduje się w miejscowości Jaszczurowa-Jamnik pod wiaduktem drogi Krajowej DK28 Sucha Beskidzka – Wadowice. 

Cena biletów:

normalny - 40 zł

ulgowy - 35 zł

Dzieci 0-3 - bezpłatnie

Rejs dla osób indywidualnych odbywa się przy udziale minimum 10 osób.

 

  • Kajaki na Skawie

Mogą Państwo samodzielnie zorganizować spływ kajakowy, wypożyczając u nas kajaki, kamizelki i wiosła. Podczas takiego spływu zostaną Państwo sam na sam z dziką naturą. Sami dobierają Państwo rzekę, odcinek oraz czas spływu. Proponowane trasy: Wadowice – Witanowice (czas ok. 45 min), Wadowice – Woźniki (czas ok. 1,5h), Wadowice – Grodzisko (czas ok. 3,5h). Spływy rozpoczynają się  w Wadowicach
na Wenecji (bulwary).

Kontakt: 608 093 166

https://www.kajaki-na-skawie.pl/

 

  • Szlak Górski

Szlak Karola Wojtyły istnieje w Wadowicach od 2005 r.  Ma ok. 4,5 km długości i prowadzi przez 14 obiektów. Są one oznakowane tablicami i opisane szczegółowo w przewodnikach (w 12 wersjach językowych). Można go otrzymać bezpłatnie w biurze IT przy ul. Kościelnej 4 lub pobrać ze strony. Poruszanie się pomiędzy obiektami na „Szlaku Karola Wojtyły” ułatwia bezpłatna aplikacja multimedialna.

https://www.it.wadowice.pl/szlak-karola-wojtyly/o-szlaku.html 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter