Informacje praktyczne dla uczestników


28 czerwca 2022 r.

Pakiet informacji, które ułatwią Wam dotarcie na Zjazd i funkcjonowanie na nim:

Dojazd: Zalecamy omijać Zakopiankę w g. 15.00-21.00 z uwagi na wzmożony ruch, szczególnie w piątek 1 lipca.

1) Centrum wydarzeń zjazdowych jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Konopnickiej przy ul. Sienkiewicza 9 w Wadowicach. Tam zapraszamy Was do recepcji, to także miejsce posiłków, wieczoru otwarcia oraz centrum dowodzenia zespołu organizacyjnego.

2) Po zarejestrowaniu się w recepcji można zostawić bagaże w zamykanej szatni.

3) W piątek już od 14.00 przed szkołą będą czekać na Was animacje przed szkołą: dmuchańce, malowanie buziek, warkoczyki, mini-disco i inne zabawy.

4) W szkole znajduje się kącik dla Mam z przewijakiem, gdzie można spokojnie nakarmić czy przebrać dzieci. Są też łazienki z prysznicami w razie potrzeby. Obok – stołówka z kuchenką mikrofalową, można tu wypić kawę, herbatę, podgrzać posiłek dla dziecka. Pokierują Was wolontariusze.

5) Podczas Zjazdu dyżur pełni służba medyczna.

6) Każdy obiekt noclegowy ma swoje parkingi. W Wadowicach będą też zarezerwowane dla nas oznaczone miejsca parkingowe – a przy nich wolontariusze. Informacje o nich podamy po otrzymaniu lokalizacji z UM.

7) Informacja dla nocujących w Kalwarii lub u Pallotynów na Kleczy bez własnego transportuo godzinach porannych wyjazdów i wieczornych powrotów poinformują Was osoby zarządzające tymi miejscami (info na recepcji).

8) Informacja dla nocujących w Kalwarii: 
– śniadania w restauracji Domu Pielgrzyma, 2 tury po ok. 200 osób, w górnej części restauracji zmieści się 180 osób, 20 osób będzie obsłużonych w dolnej części restauracji
–  I tura g. 7.00, II tura g. 8.00. Tury oznaczone są kolorami karteczek na identyfikatorach
–  posiłki będą przygotowane na stołach, wybieracie miejsce wg własnego upodobania
–  obsługa będzie na bieżąco uzupełniać wystawione na stołach talerze z pożywieniem
– obiady i kolacje w szkole nr 2 w Wadowicach na tury: obiady 12.30-14.30, kolacje 17.30-19.00 wg kolorów karteczek na identyfikatorach

9) Informacja dla nocujących u Pallotynów na Kleczy, w agroturystykach w pobliżu Wadowic, w Wadowicach:
– wszystkie posiłki otrzymujecie w SP nr 2 w Wadowicach – 2 tury wg kolorów karteczek na identyfikatorach
– śniadania na tury: sobota 7.00-9.00, niedziela 7.30-9.30
– obiady na tury 12.30-14.30
– kolacje na tury 17.30-19.00

10) Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II zapewnia ciekawe ścieżki edukacyjne: ścieżka z interaktywną grą muzealną, ścieżka rodzin z dziećmi. Można z nich skorzystać na podst. biletów, które otrzymacie. Są one też do ściągnięcia z darmowej aplikacji, którą oferuje Muzeum. Muzeum zapewnia audioprzewodniki, można też korzystać z własnych słuchawek.

Prosimy przestrzegać godzin, na które się zapisaliście, 2-3 osoby więcej w grupie zwiedzającej to niewielki problem, ale już 2-3 dodatkowe rodziny, które zmienią godzinę wejścia, robią różnicę. Pamiętajmy, że chodzi o nasz komfort zwiedzania, ale też przestrzegania zasad przyjaznego nam Muzeum.

W Muzeum znajduje się tzw. pokój wyciszenia, z którego mogą skorzystać osoby z małym dzieckiem, które wymaga nakarmienia, przebrania, wyciszenia. Miejsce jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnością.

11) Informacje o warsztatach, na które jesteście zapisani (czas, miejsce wyjścia) znajdziecie w panelu swojej rodziny. Otrzymacie je też wydrukowane w rejestracji, tam też pytajcie o szczegóły.

12) Przypominamy o strojach lub elementach strojów w klimacie lat dwudziestych, z czasów dzieciństwa Karola Wojtyły na piątkowy wieczór. Z rozrzewnieniem wspominamy Wasze stroje sprzed roku i dwóch lat :) Oby i tym razem dopisały!

13) Tak jak rok temu, w recepcji znajdziecie pianki z ciekawymi hasłami :) Mamy nadzieję, że zrobicie sobie z nimi zdjęcia, które wstawicie na Facebook, Instagram. Pamiętajcie, żeby oznaczyć Związek Dużych Rodzin Trzy Plus :) Bawmy się razem także w mediach społecznościowych! 

14) Pamiętajcie o nakryciach głowy i kremach z filtrem. Zapowiadają się upały. Wodę zapewniamy w dużych ilościach.

15) Uwaga! Warsztaty Cuda z siana i Little designers przeniesione są do SP nr 2.

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter