List Premiera Mateusza Morawieckiego do uczestników i organizatorów X Zjazdu Dużych Rodzin


2 lipca 2022 r.

Wadowice, 2 lipca 2022 r.

 

Szanowni Państwo,

„Nie lękajcie się. Jest rodzina!” - hasło tegorocznego jubileuszu, dziesiątego już zjazdu Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” jest niezwykle wymowne i trafne. Zwłaszcza, gdy wokół nas pojawia się tak wiele niepewności. Najpierw pandemia koronawirus, obecnie wojna w Ukrainie - to okoliczności, które w obecnym czasie nie tylko mocno wpłynęły na nasze życie, ale które zburzyły też poczucie bezpieczeństwa wielu osób. 

Właśnie w takich chwilach niepewności rodzina jest prawdziwą ostoją. Jest bezpieczną przystanią, w której znajdujemy schronienie od trudów dnia codziennego. To najbliżsi, którzy zawsze będą po naszej stronie, w ramach których znajdziemy oparcie - niezależnie od okoliczności. To dom pełen ciepła, w którym serca otwierają się dla innych. 

Coroczne zjazdy Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” to zawsze wielkie święto rodziny. Ale to nie tylko okazja do spędzenia czasu w dobrym towarzystwie z bliskimi i znajomymi. Tworzą Państwo wyjątkową przestrzeń, będącą prawdziwą szkołą życzliwych relacji społecznych. Jesteście ponadto ważnym forum, na którym artykułowane są istotne oczekiwania i potrzeby rodzin wielodzietnych. 

W tym roku otwieracie się również na rodziny ukraińskie, które na co dzień korzystają z gościnności i pomocy dużych polskich rodzin. Oferujecie im wsparcie, porady, ale przede wszystkim dajecie im odczuć, że mogą czuć się bezpiecznie, stając się częścią naszej społeczności. Dziękuję za to. 

Aktywna polityka wobec rodziny - każdej rodziny - to priorytet rządu Zjednoczonej Prawicy. Proponowane rozwiązania i wdrażane programy są dowodem na to, jak ważne jest wsparcie rodzin na każdym ich etapie - od narodzin dziecka, poprzez ułatwienia w zapewnieniu opieki nad potomstwem, pomoc rodzicom w łączeniu życia zawodowego i rodzinnego. Służą temu takie programy jak rodzinny kapitał opiekuńczy, dofinansowanie do pobytu w żłobku, „Rodzina 500+”, „Dobry start”, ale też „Maluch+” w ramach którego wspieramy tworzenie nowych i działanie już istniejących miejsc opieki nad najmłodszy dziećmi. 

Zależy nam jednak także na tworzeniu dobrego klimatu dla rodzin, zdjęciu stygmatu z rodzin wielodzietnych, które są naszym wielkim skarbem. Państwo jako Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” odgrywacie w tym procesie ogromnie ważną rolę. Swoimi działaniami pokazujecie, że posiadanie dużej rodziny jest piękne, że duża rodzina to wybór życia pełnego radości. Cieszę się, że ten przekaz coraz mocniej wybrzmiewa w przestrzeni publicznej. 

Szanowni Państwo, 

dziękuję za Waszą pracę i zaangażowanie w działania na rzecz rodzin. Życzę Państwu, by tegoroczny zjazd Związku Dużych Rodzin „Trzy PLus” był przestrzenią przyjaznych spotkań, owocnych rozmów i pogłębionej refleksji. Uczestnikom Zjazdu przekazuję wyrazy wielkiego uznania i życzenia wszelkiej pomyślności. Wszystkich Państwa bardzo serdecznie pozdrawiam.

 

Mateusz Morawiecki

 

 

Organizatorzy i uczestnicy X Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Wadowicach. 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter