Podziękowania


10 lipca 2022 r.

Czas na podziękowania za pomoc w organizacji X Zjazdu Dużych Rodzin pod hasłem „Nie lękajcie się. Jest rodzina”!

Po pierwsze dziękujemy Miastu Wadowice za serdeczność, gościnę i odwagę przyjęcia dużych rodzin. Jan Paweł II czuwał nad nami, w Wadowicach czuliśmy się jak w domu. Panu Burmistrzowi i Pani Małgorzacie Targosz-Storch, dziękujemy za wszelką życzliwość i chęć towarzyszenia nam, za otwartość na nasze pomysły i pomoc w ich realizacji, za wszelkie lokalne kontakty i wskazówki – byliście nie tylko wspaniałymi gospodarzami, ale i przewodnikami. 

Dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 – Gabrieli Kwarciak. Pamiętamy pierwsze spotkanie, bardzo cieszymy się, że Pani Dyrektor zaufała nam i naszemu doświadczeniu powierzając szkołę do dyspozycji Zjazdu. Szkoła, w której gościliśmy, z racji na lokalizację i warunki lokalowe, była wymarzoną przestrzenią na nasze spotkanie. Jednocześnie dziękujemy całemu zespołowi: Paniom kucharkom i Paniom woźnym, które zaangażowały się w pomoc organizacyjną i wolontaryjną. 

Dziękujemy Wadowickiemu Centrum Kultury i Panu Piotrowi Wyrobcowi, który użyczył nam swoich przestrzeni na organizację panelu społeczno-ekonomicznego i późniejszą dyskusję z udziałem influencerów. Nie wszyscy wiedzą, ale w Wadowickim Centrum Kultury gościli także najmłodsi uczestnicy Zjazdu realizując warsztaty m.in. bawiąc się hydrożelowymi kuleczkami. 

Ślemy gorące podziękowania na ręce Wadowickiego Koła Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” i Oddziału Małopolskiego. Barbara Wawak, Aneta i Maciej Udała, Paweł Dziubek – to osoby, które od początku były obecne w naszych rozmowach z Miastem. To nasi lokalni łącznicy, bez których wszystkie miejscowe działania byłyby zdecydowanie trudniejsze. W tym miejscu chcemy gorąco zachęcić wszystkich Wadowiczan do zaangażowania się w działalność koła i Oddziału Małopolskiego ZDR3+. Z tymi ludźmi można nie tylko góry przenosić i pracować lokalnie na rzecz dużych rodzin, ale też budować piękne przyjaźnie! I do tego zachęcamy. 

Osobne podziękowania należą się Anecie i Maciejowi Udałom, którzy wraz z dziećmi byli tegoroczną rodziną zjazdową. Tak tak, to ich mogliście znaleźć zarówno na plakatach, na scenie, ale i w kuchni przy wycieraniu naczyń. Dziękujemy!

Najwięcej serca w organizację wydarzenia włożyli wolontariusze z Marcinem Zaskurskim i Jackiem Wojewodzicem na czele. Tych młodych, uśmiechniętych ludzi wszędzie było widać, nie tylko dzięki żółtym kamizelkom. Rodziny wspominały, że jeszcze zanim zdążyły pomyśleć o czymś, co byłoby im pomocne, momentalnie pojawiał się obok nich wolontariusz służący pomocą. Najaktywniejsi byli ci najmłodsi, którzy widząc starszych, chcieli być wszędzie pierwsi. I byli! Nadmienimy tylko, że wolontariusze przykleili 1400 filcowych podkładek pod krzesełka i spakowali kilkanaście tysięcy produktów spożywczych do paczek…

Dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom. Zarówno tym dużym, jak i lokalnym. Przypominamy, że Zjazd Dużych Rodzin nie mógłby się odbyć gdyby nie Partnerzy Strategiczni: Fundacja KGHM, Grupa Eurocash, Partner Generalny: PKN ORLEN, Partnerzy: KGHM Polska Miedź, Sante S.A., Maspex. Dziękujemy Partnerom Merytorycznym: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II i Fundacji TDJ oraz Partnerom Medialnym: TVP 3 Kraków, Polskiemu Radiu Program 1, Polskiej Agencji Prasowej i Katolickiej Agencji Informacyjnej. Lokalnie Zjazd Dużych Rodzin wsparli: WadowiceNet, SMOLBET Wytwórnia betonu towarowego, BROAD PEAK Wadowice, Biuro Rachunkowe EDITH Edyta Witek, Agnes Agnieszka Kręcioch, AVON, ROSSMANN - sklep nr. 281 w Wadowicach, Bank Polska Kasa Opieki oddział w Wadowicach. Jesteśmy wdzięczni wszystkim naszym Partnerom za okazaną pomoc przy organizacji wydarzenia o tak ważnym charakterze społecznym.

Dziękujemy Ratownikom Medycznym z OSP Wadowice (za trzydniową obecność), oraz OSP z Choczni, którzy zabezpieczali koncert na Placu Jana Pawła II. Fotografom, kamerzystom, akustykom, dziennikarzom. Trenerom prowadzącym warsztaty i animatorom, panelistom, gościom i artystom: Joszko Brodzie wraz z Rodziną i zespołowi Czeremszyna.

Zjazd Dużych Rodzin nie odbyłby się, gdyby nie było ludzi, który planowali go od kilku miesięcy, szukali sponsorów, dopinali wszystkie ustalenia. Dziękujemy zespołowi organizacyjnemu, trudno wymieniać każdego osobno, więc wspomnimy tylko nasze Koordynatorki Działalności Społecznej, które są najbliżej rodzin i ich potrzeb: Lila, Sylwia, Bożena, Danusia… Dziękujemy też Zarządowi Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” za przychylność i konstruktywne uwagi dotyczące merytoryki naszego spotkania. 

Największe podziękowania składamy jednak na Wasze ręce: rodzin, które uczestniczyły w X Zjeździe Dużych Rodzin. Dziękujemy, że niejednokrotnie chcieliście przejechać pół Polski, aby być razem z nami. Cieszymy się, że po trudnych pandemicznych Zjazdach warszawskich, tak licznie mogliście wziąć udział w jubileuszowym spotkaniu. Podobne podziękowania kierujemy w stronę rodzin organizatorów, które cierpliwie znosiły nieobecność współmałżonków i samodzielnie opiekowali się dziećmi, w czasie gdy rodzice byli zajęci obowiązkami zawodowymi. 

Jeśli kogoś pominęliśmy, przepraszamy! Do zobaczenia za rok! 

 

 

 

 Patronat Honorowy
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
oraz Małżonki Prezydenta
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Partner strategiczny


Partner Generalny


Partner


Partner merytoryczny


Patronat medialny


Organizatorzy

Wadowice

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter